Jednym z najpopularniejszych rozwiązań dla osób, które posiadają kilka zobowiązań finansowych, jest kredyt skonsolidowany. Dzięki temu można połączyć kilka pożyczek lub kredytów gotówkowych, kart, a także chwilówek. 

Na czym polega konsolidacja?

Niektórzy konsumenci decydują się na zaciągnięcie kilku kredytów lub pożyczek, co sprawia, że bezpieczeństwo finansowe znacząco się zmniejsza. Dodatkową konsekwencją może być brak płynności, a także problemy rodzinne. Czasami zdarza się, że cała rata jest wyższa niż zarobki. Wszystko to pogorszyć się może jeszcze bardziej, gdy kredytobiorca straci pracę. W takich sytuacjach polecany jest kredyt skonsolidowany, którego głównym celem jest obniżenie wartości spłacanych zobowiązań, nawet o 30%. Konsolidacja polega głównie na wydłużeniu okresu spłaty, przy jednoczesnym zmniejszeniu całości rat.

Kredyt skonsolidowany pozwala więc przede wszystkim na przywrócenie stabilizacji finansowej, a także na poprawę ogólnej płynności. Co więcej, kredytobiorca spłaca tylko jedną ratę, dzięki czemu nie musi pamiętać o różnych terminach oraz opłaceniu każdego ze zobowiązań. Klient, który posiada tylko jeden kredyt, odczuwa mniejsze napięcie, a dodatkowo pojawiają się korzyści psychologiczne, czyli brak dodatkowego stresu oraz wyższa jakość życia.

Dzięki połączeniu kilku kredytów w jeden, pojawia się rzeczywiste uproszczenie, a rodzina jest odciążona. Proces konsolidacja jest bardzo prosty i nie wymaga zbyt dużej liczby formalności. Dzięki temu nie trzeba obawiać się dodatkowych problemów lub kosztów. Jeszcze jedną korzyścią z konsolidacji jest możliwość dobrania dodatkowej gotówki na bardzo dobrych warunkach. Należy jednak pamiętać o tym, że kredyt skonsolidowany wydłuża czas spłaty wszystkich zobowiązań, dlatego rodzina obciążona jest przez dłuższy okres. Warto jednak zauważyć, że głównym celem konsolidacji jest bardziej korzystna sytuacja dla klienta, a nie obciążenie go dodatkowymi problemami lub odsetkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *