Niestety, Polacy bardzo często decydują się na różne pożyczki i to nie tylko bankowe, ale także w formie chwilówek. Konsekwencją jest bardzo często utrata płynności finansowej oraz bezpieczeństwa, a także kłopoty rodzinne. W sytuacji, w której kredytobiorca nie ma odpowiedniej zdolności finansowej, a także nie potrafi spłacić zobowiązań, może zdecydować się na kredyt konsolidacyjny w parabanku. Takie rozwiązanie ma przede wszystkim jedną, ważną zaletę, to znaczy kredyt można uzyskać bardzo szybko, bez zbędnych formalności i oczekiwania na decyzję bankową. 

Kredyt konsolidacyjny – czy warto?

Tak naprawdę kredyt konsolidacyjny w parabanku nie różni się niczym od produktu w bankach tradycyjnych. Rozwiązanie to polega więc na zsumowaniu dotychczasowych zobowiązań. Parabank spłaca długi kredytobiorcy, a za to tworzy nowy harmonogram spłat, z jedną, niższą ratą. Zwykle czas spłaty jest maksymalnie wydłużony po to, aby comiesięczna kwota była jak najniższa. Oczywiście wiąże się to z większą kwotą w całości do oddania, a także z wyższymi odsetkami. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że parabanki mają mniejsze wymagania wobec kredytobiorców, jednak pobierają za to wyższe prowizje i odsetki.

Osoby, które są rzeczywiście zadłużone i nie radzą sobie z comiesięcznymi ratami, powinny przemyśleć kredyt konsolidacyjny w parabanku. Dzięki temu możliwe jest zwiększenie swojego komfortu, a także zmniejszenie napięcia, wynikającego z lęku przed brakiem płynności finansowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *