Zdarza się, że kredytobiorca przeceni swoje możliwości finansowe. Jest to szczególnie trudne w sytuacji, w której osoba weźmie zbyt wiele chwilówek. Czasami najlepszym rozwiązaniem jest dodatkowa pożyczka, która pozwoli na spłatę dotychczasowych zobowiązań. 

Kredyt konsolidacyjny jako deska rachunku

Budżet domowy bardzo często jest w dużym stopniu obciążony kredytami hipotecznymi, a także pożyczkami. Może się jednak zdarzyć, że rodzina nie radzi sobie, a jednocześnie nie ma zdolności kredytowej. W takiej sytuacji, na horyzoncie pojawiają się chwilówki. Są one świetnym rozwiązaniem, jednak tylko na krótki okres czasu, ponieważ zobowiązania są zwykle zbyt duże. Właśnie dlatego wiele osób zastanawia się nad pożyczką na spłatę chwilówek, w tym także konsolidacją. Dzięki temu można nie tylko zmniejszyć sumę comiesięcznych rat, jednak także dobrać dodatkową gotówkę.

Jak wziąć pożyczkę na spłatę chwilówek?

Przede wszystkim, należy skoncentrować się na stabilności finansowej oraz na bezpieczeństwie swoim oraz własnej rodziny. Właśnie dlatego nie można dopuścić do spirali zadłużenia, która sprawia, że komfort życia znacznie się obniża. Pożyczkę na spłatę chwilówek najlepiej wziąć w banku, a nie kolejnej instytucji, która nie pozwala na długi okres spłaty. Wśród najważniejszych zalet takiej pożyczki można wyróżnić: możliwość naprawienia trudnej sytuacji finansowej, dodatkową dobrą historię kredytową, brak windykacji, a także ogólną wygodę. Z drugiej jednak strony, całość kwoty do spłaty w większości przypadków jest wyższa, a także czas do spłaty wydłuża się. Czasami lepszym rozwiązaniem jest przedłużenie terminu spłaty, jednak nie jest to sposób długoterminowy, ponieważ pojawiają się zwykle dodatkowe opłaty w wysokości 10 lub 20% całości kwoty. Na pytanie o to, które rozwiązanie i kiedy wybrać, może odpowiedzieć kredytobiorca indywidualnie, dopasowując ją do własnych potrzeb. Dodatkowo, warto porozmawiać z doradcami finansowymi lub konsultantami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *